[Home ]   [Archive]  
:: ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی
اطلاعات نشریه
درباره نشریه
اهداف و زمینه‌ها
هیات تحریریه
نمایه‌ها
آرشیو مقالات
شماره‌های پیشین
شماره جاری
مقالات آماده انتشار
برای نویسندگان
راهنمای نویسندگان
راهنمای منبع‌نویسی
ارسال مقاله
پرسش‌های متداول
اصول شفافیت
بیانیه اخلاق نشر
برای داوران
راهنمای داوران
فرم اطلاعات داوران
تماس با ما
::
مطالب دانستنی

شرایط واحد مقالات علوم پزشکی

بیانیه انجمن جهانی سردبیران

..
ثبت شده در

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
استنادات گوگل اسکالر

Citation Indices from GS

AllSince 2016
Citations14471202
h-index1615
i10-index3227
..
:: راهنمای نگارش مقاله ::
 | Post date: 1387/6/25 | 

  فصل­نامه علمی- پژوهشی طب جانباز

  راهنمای نویسندگان

  

  پژوهشکده مهندسی و علوم پزشکی جانبازان به عنوان اولین پژوهشکده‌ی کشور که به‌طور ویژه بر روی آسیب‌های ناشی از جنگ مطالعات خود را از سال 1368 آغاز نموده‌است دارای رسالت ویژه‌ای در این خصوص است که از میان آن‌ها می‌توان به توسعه‌ و گسترش دانش مربوط به آسیب‌های ناشی از جنگ در حوزه‌ی پزشکی و نیز بهره‌مندی از توانمندی‌های علمی کشور اشاره نمود. در این راستا پس از پیگیری‌های مستمر در سال 1387 موفق به دریافت مجوز نشر مجله‌ی «طب جانباز»گردید. هدف از انتشار این نشریه علاوه بر گسترش علم و دانش، کمک به ارتقاء سطح سلامت جسمی و روحی آسیب دیدگان جنگ می باشد.

  

  اصول کلی

  - مقالات رسیده پس از بررسی در کمیسیون اولیه برای داوری ارسال می­شوند و پس از اخذ نظر داوران جهت تایید نهایی در کمیسیون هیات تحریریه مطرح می‌شوند.

  - مقالاتی که برای چاپ آماده شده­اند برای تایید نهایی به نویسنده ارجاع می شود. صحت و سقم و مسئولیت مطالب مقاله به عهده نویسنده(گان) است.

  - مجله طب جانباز در علوم پزشکی حق رد یا قبول و نیز ویراستاری مقالات را برای خود محفوظ می­دارد. هیات تحریریه در انجام اصلاحات (با تایید مؤلف) آزاد است.

  - دو نسخه از نشریه حاوی مقاله مربوطه در اختیار نویسنده رابط گذاشته می­شود.

  - چاپ و انتشار مطالب مندرج در این مجله به شرط ذکر منبع " فصل‌نامه علمی- پژوهشی طب جانباز " بلامانع است.

  - تکمیل و امضاء فرم تعهدنامه توسط همه نویسندگان الزامی است و از بررسی و چاپ مقالاتی که فرم تعهدنامه نویسندگان را پر نکرده باشند خودداری می‌شود (نمونه فرم در سایت مجله موجود است).

  - از نویسندگان محترم برای چاپ و انتشار مقاله هزینه ­ای دریافت نمی­شود و کلیه حقوق قانونی آن منحصراً در اختیار پژوهشکده مهندسی و علوم پزشکی جانبازان است.

  - استفاده عمومی از مجله در پایگاه­ های الکترونیکی مختلف بر اساس نظر صاحب امتیاز مجله تا اطلاع ثانوی به صورت رایگان است.

  - مسایل اخلاق پزشکی در تحقیق رعایت شود.

  - به گمنام ماندن بیمار و حفظ اسرار پزشکی آنان در مقاله عمل نموده و هرگونه نشانه­ ای که بتوان با آن هویت بیمار را شناخت حذف شود.

  مراحل ارسال مقاله به­صورت الکترونیک

  پذیرش مقاله دراین نشریه فقط به صورت الکترونیک صورت می­گیرد. خـواهشمندیم که از ارسـال پستی یا حضوری مـقاله خودداری کنید. مراحل ارسال مقاله به­ صورت الکترونیک در پی می­آیند:

  1- وارد سایت مجله به آدرس www.ijwph.ir شوید.

  2- در بخش برای نویسندگان "فرم ارسال مقاله" را انتخاب کنید .

  3- اگر قبلا به عضویت سایت درآمده باشید می‌توانید مراحل را آغاز کنید .

  4- در فرم مرحله 2، تعداد نویسندگان، موضوع و نوع مقاله و همچنین زبان مقاله را انتخاب و تایید نمایید.

  5- در فرم مرحله 3، تمام قسمت‌ها باید پر شوند. توجه داشته باشید که اگر سیستم نیز ارسال مقاله را تایید نماید در صورتی که همه اطلاعات کامل نبوده یا فایل‌های مقاله به ترتیب عنوان شده ارسال نشده باشند، مقاله توسط مدیر سایت برگشت داده می‌شود. برای ارسال فایل‌های مقاله به ترتیب زیر عمل کنید:

  در فرم ارسال مقاله (مرحله 3) با قسمتی روبرو می­شوید که باید در آن فایل اصلی مقاله را فراگذاری (Upload) نمایید. در این قسمت می­بایست فایل word 2003 تکمیل­شده مقاله که حاوی همه اطلاعات مقاله است را قرار دهید.
کد  کمیته اخلاق :
مطابق با دستورالعمل کمیته ملی و تاکید معاونت محترم تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص اهمیت و ضرورت  رعایت موازین اخلاقی در تمام مراحل انجام پژوهش ها شامل: طراحی، اجرا و انتشار آنها، کمیته اخلاق در پژوهش بنیاد شهید و امور ایثارگران با مسئولیت ریاست محترم بنیاد بر کلیه طرح های تحقیقاتی که با همکاری بنیاد و یا بر روی جامعه ایثارگری انجام می شود نظارت خواهد کرد. لذا ضروریست کلیه طرح های تحقیقاتی و پایان نامه های مرتبط در سامانه پژوهشیار به آدرس rp.isaar.ir  ثبت و تأییدیه کمیته اخلاق و مجوز های لازم را قبل از اجرا اخذ نموده باشند. بدیهی است عدم رعایت موارد فوق از طریق کمیته اخلاق در پژوهش قابل پیگیری می‌باشد.

  دستورالعمل نگارش و ارسال مقالات پژوهشی

  1- فرستنده مقاله به عنوان رابط کلیه امور مجله در مورد مقاله در نظر گرفته می­شود و کلیه مکاتبات و اطلاع­ رسانی­ های بعدی با وی صورت می­گیرد. در هنگام ارسال مقاله باید نامه­ای مبنی بر تایید نویسنده رابط به امضای کلیه نویسندگان به مجله ارسال شود که در آن ترتیب درج اسامی نویسندگان و یک " نویسنده مسئول " نیز مشخص شده باشد نامه به صورت اسکن شده در قسمت فایل ضمیمه ی پرونده فراگذاری شود . (فرم معرفی نویسندگان مقالات نشریه طب جانباز را ازینجا دانلود نمایید).

  2- هنگام ارسال یا ویرایش پرونده مقاله دقت داشته باشید که چکیده فارسی و انگلیسی و کلیدواژه­ های فارسی و انگلیسی و همچنین مشخصات خواسته شده نویسندگان به دقت در جای مناسب نوشته شوند. مقالات فاقد این اطلاعات در روند بررسی وارد نمی­شوند.

  3- مقاله باید از نظر ساختار حایز شرایط زیر باشد:

  الف) عنوان فارسی و انگلیسی (ترجمه دقیق)

  ب) چکیده فارسی و انگلیسی (ترجمه دقیق)- دارای بخش­های اهداف (Aims) ، روش­ها (Methods) ، یافته­ ها (Results) و نتیجه­ گیری
(Conclusion) (150 تا 250 کلمه فارسی و 150 تا 250 کلمه انگلیسی)

  نکته: چکیده به هیچ عنوان دارای مقدمه نیست و مقدمه ­ای بر مقاله نیز محسوب نمی­شود. چکیده باید بتواند بیشترین مقدار اطلاعات مربوط به مقاله را در کمترین حجم ممکن بیان نماید و در واقع تابلوی مقاله شماست.

  ج) کلیدواژه­ ای فارسی و انگـلیسی (ترجمه دقیق)، حداقل 3 و حداکثر 6 کلمه، باید از( MeSH ( Medical Subject Heading  انتخاب شوند.

  د) متن اصلی باید فقط دارای بخش‌های اصلی به صورت کاملا مجزا از یکدیگر به صورت مقدمه، روش­ ها، نتایج، بحث و نتیجه­ گیری (همگی دارای عدد ارجاعات به منابع داخل []) و تقدیر و تشکر (در صورت صلاح­دید نویسنده و حداکثر در 3 سطر) باشد.

  نکته: کل مقاله شامل تمام بخش­ های آن باید حداقل 10 و حداکثر 20 صفحه باشد.

  ه) ارجاع به منابع در همه­ ی موارد لازم به­ صورت کامل رعایت شود (برای مشاهده ی شیوه­ نامه منبع­ نویسی روی لینک زیرکلیک نمایید). برای ارجاع به یک منبع از سیستم شماره­ گذاری استفاده گردد. بدین شکل که منابع در قسمت فهرست منابع و براساس ترتیب استفاده در متن طبقه­ بندی شده و به ترتیب شمار­ه گذاری شوند. در هر کجای لازم متن، عدد مربوط به منبع مورد نظر در [] آورده شود.

 شیوه نامه ی منبع نویسی

  4- کل متن به صورت یک­ ستونی و در کاغذ A4 با فواصل مساوی 3 سانتیمتر از بالا، پایین، چپ و راست صفحه تایپ شوند. برای تایپ قسمت­ های مختلف مقاله به شرح زیر عمل نمایید:

  الف) تمام متون فارسی باید با فونت میترا (Mitra) و تمام متون انگلیسی با فونت Times New Roman تایپ شوند. در صورت احتیاج، فونت­ های فوق را از سایت www.fontsfa.com دریافت کنید.

  ب) فواصل خطوط در تمام مقاله 1 واحد باشد.

  ج) فایل اصلی باید دارای 4 قسمت مجزای جلد (1 صفحه)، صفحه اول (1 صفحه)، متن اصلی و اَشکال و نمودارها باشد.

  د) فایل بدون نام نویسندگان باید دارای 3 بخش مجزای صفحه اول، متن اصلی و اَشکال باشد (نکته: توجه کنید که هیچ­گونه مشخصاتی از نویسندگان در آن وجود نداشته باشد).

  ه) در صفحه جلد باید عنوان فارسی و انگلیسی مقاله با اندازه فونت 14 و بُلد (Bold) نوشته شود. مشخصات کلیه نویسندگان باید در این صفحه با اندازه فونت 12 نوشته شود.

  مشخصات نویسنده مسئول با فرمت زیر

  (نام، نام­ خانوادگی، درجه علمی، رشته تحصیلی یا تخصص، شماره همراه، شماره محل کار، شماره فکس، آدرس آکادمیک و آدرس پست الکترونیک)

  به طور کامل درج شود.

  نکته) آدرس آکادمیک به این صورت نوشته می­شود: نام گروه، نام بخش، نام دانشکده، نام دانشگاه، شهر، کشور.

  اطلاعات نویسندگان دیگر با فرمت زیر

  (نام، نام­ خانوادگی، درجه علمی و عنوان رشته تحصیلی و آدرس آکادمیک)

  به طور کامل درج شده و ترتیب قرار گرفتن نام آنها مشخص شود.

  و) در صفحه اول باید ابتدا چکیده و کلیدواژه­ های فارسی (اندازه 11) و سپس چکیده و کلیدواژه­ های انگلیسی (اندازه 10) نوشته شود.

  ز) نوشته­ های فارسی صفحات متن اصلی مقاله با فونت اندازه 12 و نوشته­ های انگلیسی با فونت اندازه 11 نوشته شوند. تیترها بُلد باشند. منابع در انتهای متن اصلی و با اندازه فونت 10 نوشته شوند.

  ح) دیاگرام­ ها و جداول در صفحه اَشکال واضح و فاقد اطلاعات تکراری در متن بوده و حتما شماره و توضیح (اندازه فارسی 10 و انگلیسی 9) داشته باشند. در متن برای شماره­ گذاری و ارجاع به تصاویر، جداول و نمودارها سه سری شماره­ گذاری مستقل انجام شود. تصاویر، شـامل شکل­ های استفاده شده از منابع و عکس­ های تهیه­ شده توسط نویسندگان است. در این متن از آوردن هرگونه تصویر، جدول یا نمودار خودداری شود و فقط در مکان­هایی که باید هرکدام از موارد فوق قرار گیرند، شماره­ ی تصویر، جدول یا نمودار آورده‌شده در متن، به صورت وسط­چین، داخل پرانتز، با یک خط فاصله از متون بالا و پایین آورده شود. در این قسمت، هر کدام از جداول، نمودارها و تصاویر به طور جداگانه در یک صفحه مجزا در اندازه­ای که باید به چاپ برسد، آورده شوند. در صفحه مربوط به هر کدام از موارد فوق، فقط شماره­ آن در متن اصلی ذکر شود. در آخرین صفحه­ این فایل، باید متن توضیحی هر کدام از جداول، تصاویر و نمودارها به ترتیب شماره­ گذاری، لیست شده و در صورت استفاده از تصویر، جدول یا نمودار سایر منابع، مشخصات منبع مورد نظر بر اساس سیستم نگارش استاندارد آورده شود. برای نگارش توضیحات هر تصویر، نمودار یا جدول به الگوی ذکر شده در آخرین صفحه­ این فایل کاملا دقت شود. در صورت وجود هرگونه کلیشه، نگاتیو یا عکس رادیوگرافی، اصل سند برای مجله ارسال شود.

  ط ) متن مقاله به فارسی نوشته شود و از نگارش کلمـات لاتین به صورت فارسی اکیدا پرهیز گردد؛ مگر در مواردی که هیچ جـایگـزین پذیرفته­ شده­ ای برای واژه­ ی مورد نظر موجود نباشد. در هر جای متن که لازم به نظر می­رسد، معادل لاتین کلمه فارسی نوشته شده در همان محل و داخل پرانتز آورده شود. بدیهی است که معادل لاتین یک کلمه­ مشخص، فقط یک­بار و در اولین مورد استفاده کلمه فارسی آن نوشته می­شود.

    

  

  توجه: از نویسندگان محترم تقاضا می­شود در هنگام ارسال مقالات به نکات فوق توجه فرمایند.

  اگر هر کدام از شرایط ذکرشده رعایت نشود، مقاله بدون داوری در وبگاه بایگانی خواهد شد.

  
Facilities
Related topics Related topics
Print version Print version
Send to friends Send to friends


CAPTCHA
::
View: 24910 Time(s)   |   Print: 2982 Time(s)   |   Email: 550 Time(s)   |   0 Comment(s)
مجله طب جانباز Iranian Journal of War and Public Health
Persian site map - English site map - Created in 0.04 seconds with 49 queries by YEKTAWEB 4343